4K televizori (Ultra HD vai UHD televizori)

Vēl pirms dažiem gadiem 4K televizori bija liels jaunums un satura pieejamība bija ļoti ierobežota, bet situācija strauji ir mainījusies un šobrīd lielākā daļa nopērkamo televizoru būs ar Ultra HD izšķirtspēju. Tādi televizoru ražotāji, kā LG Electronics, Samsung, Sony un citi ražotāji piedāvā plašu klāstu ar OLED vai LED televizoriem. Mūsdienīga Smart TV televizoru funkcionalitāte nodrošinās pieeju pie plaša 4K satura klāstam.

4K UHD televizori

Šobrīd televizoru tehnoloģijas ir spērušas vēl tālāku soli un sāk piedāvāt arī 8K televizorus, tomēr to skaits šobrīd ir ierobežots un to cena pašlaik ir ļoti liela.

Kas ir 4K?

Tautā 4K ir zināms arī kā Ultra HD vai UHD ekrāna izšķirtspēja un tie ir 3,840 x 2,160 pikseļi. Tomēr starp šiem terminiem 4K un Ultra HD pastāv neliela atšķirība tomēr maznozīmīga. Tas ir 4 reizes vairāk kā, kādreiz ierastajiem, HD televizoriem un uz ekrānā kopā ir 8.3 miljoni pikseļu. Šāds televizora ekrāns spēj rādīt daudz dzidrāku attēlu – īpaši dažādas detaļās vai tekstūras filmās vai attēlos.

Mājas apstākļos nav ieteicams pārcensties ar Ultra HD televizora iegādi, jo mazākais ieteicamais 4K ekrāna izmērs būtu 55 collas, kā arī ir jāizvērtē televizora atrašanās vieta - attālums no skatītāja ir pietiekošs. Ja ekrāns ir pārāk mazs, tad nebūs iespējams redzēt atšķirību starp Full HD vai UHD, vai attālums ir starp 4K televizoru un skatītāju ir pārāk liels.

4K televizori

Kādas ir ieteicamās prasības, lai skatītos 4K saturu?

Lai pilnvērtīgi izmantotu 4K televizora iespējas, tam ir nepieciešams vairāki priekšnosacījumi, lai iegūtu kvalitatīvu 4K saturu. Tā kā Latvijas televīzija nepiedāvā 4K saturu, tad to pārsvarā varēs skatīties, izmantojot interneta pieslējumu vai spēļu konsoles.

4K video saturs aizņem daudz datu apjoma, līdz ar to tam ir nepieciešams ātrs interneta pieslējums. Balstoties uz populārākajiem straumēšanas servisu prasībām, ieteicamais interneta ātrums būtu ne mazāks par 25Mbps, kuru visdrīzāk Latvijas apstākļos spēj nodrošināt tikai optika, dēļ savas stabilitātes.

Ultra HD 4K televizori

Brīdī kad vēlēsieties uzspēlēt kādu PlayStation vai Xbox spēli 4K izšķirtspējā ir jāpārliecinās, ka jums ir HDMI 2.0 atbalsts televizoram un vadam, jo tikai to jūs varēsiet iegūt visas televizora attēla kvalitātes priekšrocības.

Kur ir pieejams 4K saturs?

4K saturs nav vairs problēma, pateicoties Smart TV televizoriem var izvēlēties kādu no populārākajam filmu un raidījumu straumēšanas aplikācijām, kā Netflix, Amazon Prime, YouTube. 4K saturu skatīšanās maksā būs nedaudz virs 10 EUR mēnesī, un Jums būs pieejams šobrīd augstākās izšķirtspējas TV saturs, kuru varēsies skatīties ne tikai mājās, bet arī uz mobila telefona vai planšetes.

Mūsdienīga telefona vai foto kamera noteikti spēj uzņemt attēlus virs 8 megapikseļiem vai uzņemt video 4K izšķirtspējā. Savienojot viedtālruni ar UHD televizoru, var skatīties savu uzņemto saturu uz lielā ekrāna un iespējami labākā kvalitātē.