Lietoti televizori

Lietotu televizoru piedāvājums interneta sludinājumu portālos ir samērā plašs, un būtiskākais ir noskaidrot no pārdevēja, kāpēc šis konkrētais televizors tiek pārdots? Lietotu televizori iegādi var salīdzināt ar lietota mobila telefona iegādi, jo pērkot vairākus gadu vecu telefonu jūs apzināties, ka tā kamera nebūs tā labāka, veiktspējā būs lēnāka un vairākās aplikācijas var uz tā nedarboties dēļ tehniskiem ierobežojumiem. Ar televizora iegādi būs līdzīgi, lai ari tā izskats būs ideālā stāvoklī ir vairāki punkti kuriem būtu jāpievērš uzmanība pie tā iegādes. Uzdodot šos vienkāršos jautājumus sev un pārdevējam, Jūs varētu pārliecināties par iegādātā televizora cena un kvalitātes atbilstību.

lietoti televizori

Kāpēc tiek pārdots televizors?

Pārdošana iemesli var būt dažādi. Tā var būt velme pēc labāka televizora, jo esošais vairs nespēj attēlot attēla kvalitāti, ko var sniegt televīzija. Tā var būt velme pēc lielāka 4K televizora ekrāna ar jaunāko OLED tehnoloģiju. Televizors var neatbalstīt, kādu no mūsdienīgam funkcijām, kā Smart TV vai tam var bezvadu nebūt interneta iespējas. Televizoram var būt ekrāna defekts. Ar to gan ir jāuzmanās, jo šķietami mazs TV ekrāna defekts var ātri izplatīties un padarīt televizoru nelietojamu. Tā varbūt arī vienkārša pārvākšanās vai velme pārdot maz lietotu ierīci mājās.

Vai televizora cena ir adekvāta un pret tā funkcionalitāti un nolietojumu?

Katrs televizora pārdevējs vēlēsies iegūt maksimāli vairāk EUR par savu lietoto mantu. Pirms domā iegādāties lietotu televizoru, būtu jāapmeklē kāds sadzīves tehnikas veikals, kurā varētu uzzināt, pa cik varētu iegadāties līdzvērtīgu jaunu televizoru. TV tehnoloģijas attīstās ļoti strauji un līdz ar to iepriekšējā gada TV modeļu cenas var samazināties līdz pat 60%, no sākotnējās cenas. Var gadīties ka iepriekšējais īpašnieks bija iegādājies savulaik jaunāko un modernāko televizoru pa 2000 EUR, bet 2-3 gadus vēlāk televizors ar līdzīgu ekrānu un funkcionalitāti var maksāt jau vien 500 EUR vai mazāk. Protams, lietotā televizora īpašnieks velēsies stāstīt cik dārgs tas bija un cik labi tas rāda, bet šajā gadījumā cena visdrīzāk būs neatbilstoša. Šādā cenas diapazonā pareizāk būtu iegādāties jaunu televizoru ar garantiju un jaunāko Smart TV funkcionalitāti.

lietoti televizori

Vai televizors rāda skaidru attēlu?

Lietotu televizori piedāvājumā būs atrodami daudzi LCD televizori, plazmas televizori. Ir jāapzinās katras ekrāna tehnoloģijas specifiku. Iegādājoties lietotu plazmas televizoru ir jāpārliecinās vai uz ekrāna nav defektu. Plazmas televizoriem, laikam ejot, rodas iedegšanas defekts, kuru nav iespējams labot. Tāpēc pirms iegādes uz tā būtu jāieslēdz sarkans, zaļš un zilas krāsas fons, lai pārliecinātos, ka šādas problēmas tam nav. Savukārt LCD televizoriem attēla kvalitāte var būt ne tā labākā, īpaši ja jūs skatāties televizoru no sāna. Var gadīties, ka skata leņķis un krāsas var būt ļoti zemas kvalitātes.

Vai televizoram ir visas nepieciešamās pieslēgvietas?

Mūsdienu digitālā televīzija, viedtelevīzija vai interaktīvā televīzijas tiek nodrošināta ar papildus ierīci, kura tiek pārsvarā pieslēgta ar HDMI savienojumu. Būtiski ir ne tikai pārliecināties vai šāda pieslēgvieta ir pieejama, bet arī pārliecināties par šīs pieslēgvietas versiju. Jo var gadīties, ka HDMI savienojums rāda tikai attēlu, bet skaņu nē. Nebūtu ieteicams iegādāties televizoru tikai ar analogo pieslēgvietu esamību, jo mūsdienu saturs tiek piegādāt tikai digitālā formātā. Varbūt jums ir mājas kinozāle, vai vēl kāda skaņas iekārta, kuru vēlētos pieslēgt, tāpēc pārliecināties, vai ieejas un izejas savienojumu skaits un esamība ir pietiekoša.

lietoti televizori

Vai televizora skaņā ir laba?

Laikam ejot var nokalpoties ne tikai TV ekrāns, bet televizora skaņa var palikt čarkstoša. Skaņai ir jābūt tīra un atbilstoši televizora skaļruņu jaudai. Jāatceras, ka lietotu televizoru visdrīzāk nebūs iespējams salabot, jo tā detaļas visdrīzāk vairs netiek ražotas.

Vai televizora ekrāna izmērs ir pietiekams?

Jo vecāks televizors, jo mazāks tā ekrāns un izšķirtspēja. Mūsdienās televizoru rāmis ir maz, tādā veidā veidojas sajūta, ka tā ekrāns nav liels, salīdzinot ar vecākiem modeļiem. Tomēr tā ir ilūzija. Televizors var izskatīties liels, bet tam būs ļoti liels rāmis, tādā veidā iegādājoties lietotu televizoru var rasties vilšanās par ekrāna lielumu.

Jebkura lietotas tehnikas iegāde ir rūpīgi jāizvērtē, lai nesanāk nepatīkami pārsteigumi. Ir tāds teicies, skopais maksā divkārt. Ievērojot šos uzskaitītos lietota televizora iegādes punktus Jūs varēsiet novērtēt lietotā televizora kvalitāti un cenas atbilstību.