8K vai 4K televizori – ko izvelēties?

Atrast sev piemērotāko televizoru nav viegli, jo izvēle ir plaša un, ja ikdiena netiek sekot līdz tehnoloģiju jaunumiem, tad priekštats par to kas ir nepieciešams ir salīdzinoši mazs. Šobrīd tirdzniecība pārsvarā ir 4K izšķirtspējas televizori, tomēr jau kādu laiku iespējams iegādāties arī 8K televizorus, kuru cena ir ļoti augsta un rodas jautājums. Vai tas ir tās cenas vērts?

8K vai 4K televizori

Tas ir atkarīgs no tā, kas tiek sagaidīts no TV ekrāna, kas mūsdienās vairs nav vienkārši paredzēts televīzijai, bet gan vairāk izklaidei un cita satura avota skatīšanai.

Viens no būtiskākajiem kritērijiem pie 4K vai 8K izvēles ir attālums no kuras tiks skatīts šis televizors un vēlamā televizora izmērs. Piemēram, ja ir velme iegādāties 65 collu vai lielāku televizoru, tad var apsvērt 8K izšķirtspēju, bet ja TV ir nepieciešams mazāks, tad no 8K nebūs īsti jēgas, jo acs vienalga nesaskatīs atšķirību starp abām izšķirtspējām.

Ar ko atšķiras 8K no 4K televizoriem?

Ja mēs saliekam 4 HD televizorus tad mēs iegūstam 4K izšķirtspējas TV, ja mēs saliekam 4 Full HD izšķirtspējas televizorus, tad mēs iegūstam 8K izšķirtspēju. Vis atšķirtība ir televizora attēla detalizācijā, jo pārējās funkcijas būs pieejamas abos variantos.

Vai ir pieejams 8K saturs?

4K saturs ir pieejams daudz un no dažādiem avotiem, kā filmas, foto vai video no mobiliem telefoniem vai cits video saturs no YouTube. 8K saturs šobrīd praktiski nav pieejams, ar vismodernākiem mobiliem telefoniem šobrīd nav iespējams uzņemt ne 8K bildes ne 8K video. Šobrīd var atrast dažus 8K video YouTube.

8K vai 4K televizori

Kāda izskatās 8K satura nākotne?

8K satura pieejamība nākotnē izskatās daudz labā, jo drīzuma parādīsies ierīces, kuras spēs uzņemt 8K saturu personīgajām vajadzībā, kā arī filmu un raidījumu straumēšanas servisi sāks piedāvāt īpaši augstā kvalitāte savu saturu.

Drīzumā PlayStation un Xbox jaunās spēļu konsoles atbalstīs 8K izšķirtspēju, kas baudīt spēles pavisam citā līmenī.

Vai vērts šobrīd pirkt 8K vai nedaudz uzgaidīt?

Šobrīd 8K televizoru piedāvājums ir salīdzinoši mazs, līdz ar to cena ir ļoti augsta. Tikai daži TV ražotāji 2019. gada sāk piedāvāt 8K televizorus. Šo situāciju var salīdzināt ar OLED televizoru parādīšanos. Brīdī, kad sāka piedāvāt vairāki TV ražotāji šo tehnoloģiju, cenas sāka kļūt daudz pieejamākas. Visdrīzāk, līdzīgi būs arī ar 8K televizoriem. Sākot ar 2020. gadu 8K televizori būs daudziem ražotājiem, kā LG Electronics, Samsung, Sony u. c.