Plazmas televizori

Ilgus gadus plazmas televizori bija etalons izcilai attēla kvalitātei, to cenas bija augstas, bet salīdzinot ar iepriekšējās paaudzes tehnoloģijām, kā kineskopa televizori vai projekcijas televizori, plazmas televizori sniedza daudz labāku sniegumu.

Plazmas televizori

Tie bija pirmie televizori, kuriem bija salīdzinoši plāns izskats un līdz ar to daudzi asociēja šo televizora tehnoloģiju ar TV izskatu. Plazmas televizori attēlā kvalitātes ziņā tiešām varēja sniegt pat labāku par vēlāk atrodamiem LCD televizoriem. Plazmas televizoru galvenā priekšrocība bija melnās krāsas attēlošana, piesātinātas krāsa, labs skata leņķis un izcils attēla atsvaidzes ātrums. Tobrīd neviens televizors nespēja sniegt tik labus rezultātus.

Pat mūsdienās, kad parādījās pirmie OLED televizori, sākotnēji to salīdzināja ar plazmas televizoriem jo tie asociējās ar labākajiem, jo OLED tehnoloģijai bija līdzīgas īpašības, bet, protams, OLED TV ir pārāks par plazmas televizoriem.

Kā darbojas plazmas televizors?

Plazmas televizoru darbības princips bija balstīts uz sīkām gāzes šūnām, kuras iestiprinātas starp divām stikla loksnēm. Katra no šūnām izstaro gaismu, radot RGB krāsas, kuras rāda attēlu.

Kādi bija plazmas televizoru trūkumi?

Plazmas televizoriem būtiskākais trūkums bija ekrāna dzīvotspēja. Ļoti bieži pēc kāda laika varēja pamanīt attēla iedegšanu. Pēdējie ražotiem TV modeļiem bija dotas 100 tūkstoš stundu garantija pret iedegšanu, kas bija jau pietiekoši, lai šī problēma nebūtu tik aktuāla.

Plazmas televizori patērēja ļoti daudz elektroenerģijas, līdz ar to tos nevarēto nosaukt par ļoti draudzīgiem videi.

Plazmas televizorus ražoja visi populārākie TV ražotāji, kā LG, Samsung un par tobrīd par labākajiem plazmas televizoriem tika uzskatīti Pioneer televizori. Pēdējie televizori piedzīvojuši arī Smart TV funkcionalitāti un 3D aktīvo briļu skatīšanās iespēju, ko nodrošināja LG Electronics.