Televizori un viedās mājās risinājumi

Pēdējos gados viedās mājas risinājumi ar dažādiem sensoriem kļūst aiz vien populārāki. Līdz šīm visu šo risinājumu pārvaldība bija balstīta uz mobilo telefonu aplikāciju, kas nodrošināja visas nepieciešamas funkcijas. Kopš 2018. gada vairāki televizoru ražotāji, tādi, kā LG Electronics un Samsung sāka integrēt viedās mājas risinājumus televizoros (LG ThinQ, Samsung SmartThings).

LG televizori - vieda māja

Lai arī televizors nebūs tik ērts lietošanā un pārvaldībā, salīdzinot ar telefonu, tomēr tam ir nedaudz cita funkcija. Televizors parasti atrodas dzīvojamā istabā un tam ir lielas ekrāns, tāpēc tas kļūst par informatīvo centru, kas apkopo datus no dažādām viedās mājas sensoriem un tehnikas. Lai atvieglotu ierīču pārvaldību un kontroli mūsdienīgā televizorā ir iestrādāta balss vadība, parasti Google Asisstant vai Amazon Alexa risinājumi.

Dažādas ierīces, kuras atbalsta pieņemto savienošanas standartus, var tik viegli pievienot televizora īpašajā viedas mājas risinājuma. Var pievienot ledusskapi, kurš paziņos ka ir aizmirsts aizstāsit durvis vai veļas mašīna, kura paziņos ar mazu informatīvu logu uz TV ekrāna par to ka veļa ir izmazgājusies. Robots putekļu sūcējs paziņos, ka istaba ir iztīrīta un viņš dodas lādēties.

Samsung televizori - vieda māja

Televizorā iespējas arī veikt dažādus priekšnosacījumus, piemēram, ja tiek ieslēgts kino režīms, tad istabas apgaismojums samazinās par 50% un automātiski tiek ieslēgta audio skaņas sistēma. Visi šie risinājumi ir atkarīgi no Jūsu mājas vied ierīcēm. Šāds risinājums nākotnē būs aiz vien biežāk izmantots, jo šobrīd liela daļa nopērkamās sadzīves tehnikas ir ar iebūvētu Wi-Fi savienojumu.