Televizora attēla kvalitāte

TV attēla kvalitāte ir viens no būtiskākajiem kritērijiem pie televizora iegādes, kas nodrošina gandarījumu par savu pirkumu, un jaunā TV ekrāna iespējām attēlot viss dažādākās filmu vai spēļu ainas labākā iespējamā kvalitātē. Attēla kvalitāti ietekmē divi galvenie faktori: ekrāna tehnoloģija un televizora grafiskais procesors, kurš bieži uzlabo attēlu vai novērš ekrāna tehnoloģijas trūkumus. Šobrīd viena no būtiskākajām attēla kvalitātes uzlabošanas tehnoloģijām ir HDR.

Televizora attēla kvalitāte

Ekrāna veids

Šobrīd veikalos ir nopērkami vairāki televizoru ekrānu veidi: LED televizori, modificēti LED televizori un OLED televizori. Katram no šo ekrānu veidiem ir savas priekšrocības un trūkumi. Visās šajās ekrānu tehnoloģijas iespējams iegādāties televizorus dažādas izšķirtspējās, kā Full HD, 4K vai 8K. Jo augstāka ekrāna izšķirtspēja, jo detalizētāku attēlu tas spēj parādīt.

OLED ekrāni uzskatāmi par jaunāko komerciāli izmantoto TV tehnoloģiju. Tā kā tam nav nepieciešams ekrāna aizmugurējais apgaismojums, tas var attēlot īstu melno krāsu, neierobežotu kontrastu, attēlot dinamiskas ainas bez aizkaves un OLED ekrāniem ir ideāls skata leņķis un laba energoefektivitāte.

Modificēts LED LCD ekrāns ir televizoriem ar papildus slāņiem, kuri spēj labāk kontrolēt aizmugurējo apgaismojumu. Šāds QLED un NanoCell spēj attēlot lielisku attēlu, kurs brīžiem var būt arī spilgtāks par OLED televizoru sniegumu, tomēr tas piekāpjas daudzos parametros, kā kontrasts, melnās krāsas attēlošana un skata leņķis, lai gan tas tiek uzlabots ar IPS vai citām tehnoloģijām, tomēr nevar sasniegt OLED TV līmeni.

Televizora attēla kvalitāte

Parastie LED televizori piekāpjas augstāk minētajām tehnoloģijām tomēr tās galvenā priekšrocība ir cenas, kur var būt salīdzinoši zema.

Televizoru procesors

Aizvien būtiskāka loma mūsdienās ir televizoru procesoram, kas uzlabo attēla kvalitāti un spēj apslāpēt dažādus ekrāna trūkumus. Katram TV ražotājam ir savs izstrādāts procesors, kurš tiek ik gadu uzlabots. Palielinoties televizoru izšķirtspējai procesoram ir būtiska loma, lai mazāk kvalitatīvu attēlu padarītu baudāmāku, piemēram Full HD attla uzlabošana līdz 4K izšķirtspējai: stabilizējot kontrastu, samazinot trokšņus, palielinot detalizāciju un ar mākslīgā intelekta palīdzību pielabo kritiskos objektus, kurus procesors spēj atpazīt.

Televizora attēla kvalitāte

α9 inteliģentais procesors – ir iestrādāts LG Electronics televizoros un tas tiek plaši izmantots visā televizoru darbībā gan attēla, gan skaņas uzlabošanai.

Quantum 4K processors – ir Samsung galvenais attēla kvalitātes dzinulis, kas padara attēlus daudz kvalitatīvākus un baudāmākus.

Attēla procesors X1™ Ultimate – Sony veikums, kas apstrādā attēlu, lai tas izskatītos dzīvīgs un skaidrs, neskatoties uz tā oriģināl kvalitāti.

P5 Perfect Picture – ir Philips grafiskais procesors, kas uzlabo attēlu ēnas, gaismas un citus elementus, lai attēls būtu plūstošs un skaidrs.