Kādu televizoru iegādāties?

Desmitiem TV ražotāju, simtiem dažādu modeļu un sarežģīta terminoloģija, kuru jāizprot, lai iegādātos sev piemērotu televizoru. Ja ievērosi šos 5 soļus, tad varēsi izdarīt pareizo izvēli.

Kādu TV iegādāties

1) Ekrāna izmērs

Izvēloties ekrāna izmēru jāņem vērā skatīšanās attālums. Jo tālāk no televizora atradīsieties, jo lielāku televizoru būtu jāizvēlas. Normāla izmēra viesistabai mūsdienas izvēlas 55 collu un lielākus televizorus. Kopējais trends ir, ka cilvēki vēlas iegādāties maksimāli lielus televizorus, un, ja attālums starp sēžamvietu un TV nav liels, attēla kvalitāti vienalga varēsi izbaudīt, jo 4K televizors sniedz daudz skaidrāku bildi salīdzinot ar ierastajiem Full HD televizoriem.

2) Ekrāna izšķirtspēja

Šobrīd populārākās izšķirtspējas ir 2K (Full HD) , 4K (UHD) vai 8K. Viss atkarīgs no maka biezuma un velmēm, ja ir velme pēc maksimāli vienkārša televizora, tad pietiks ar Full HD izšķirtspēju, tomēr šobrīd populārākie ir 4K televizoru. Ja varat atļauties iegādāties dārgāku televizoru un ar skatu uz nākotni tad būtu jāizvēlas 8K televizors. Jāņem vērā, ka izšķirtspējas izvēle arī ir jā izvēlētā ekrāna lielums, lai varētu izbaudīt visu attēla kvalitāti, ko televizors var sniegt.

3) Ekrāna tehnoloģija

Šobrīd ir veikalos ir atrodamas vairākas ekrānu tehnoloģijas: LED, uzlabots LED vai OLED tehnoloģija. OLED ekrāns tiek uzskatīts par nākamās paaudzes tehnoloģiju, kura ir pārāka vairākos parametros, tomēr uzlabotie LED ekrāni, kā QLED televizori un NanoCell televizori sniedz ļoti augstas kvalitātes attēlu. Pozitīvi ir arī tas, ka šiem televizoriem ir plašs modeļu klāsts un dažādu izmēru variācijas. Parasti uzlabotiem LED televizoriem ir visas labākās funkcijas iekļautas. Tomēr ja vēlaties iegādāties parasto LED televizoru, ir vērts pievērst uzmanību IPS vai kādai citai tehnoloģijai, kas uzlabo skatīšanās leņķi. Tas ir ļoti būtisks aspekts, lai TV ekrānu varētu skatīties arī no sāna.

4) Televizora dizains

televizoru dizains

Katram televizoru ražotājam ir vairāku modeļu sērijas, kuru dizaini var jūtami atšķirties. TV dizains ir vairāk gaumes jautājums, bet dārgākiem televizoriem būs vairāk izmantoti dārgāki materiāli, tie būs plānāki un ar gaumīgāku TV kāju.

5) Citi parametri un funkcionalitāte

Svarīgi ir pārliecināties kāda Smart TV platforma būs jaunajam televizoram, lai to var savienot ne tikai ar datoru un televizoru, bet lai tas būtu savienojams arī ar kādu audio ierīci, gadījumā, ja vēlēsieties uzlabot televizora skaņas kvalitāti. Populārākās Smart TV saskarnes ir WebOS, Tizen un Android TV.

Ja vēlaties baudīt izcilu attēla kvalitāti ir vērts pievērst arī uzmanību HDR tehnoloģijas esamībai. Filma HDR režīmā var būt jūtami labāka kvalitātē.

Balstoties uz šiem 5 vienkāršiem punktiem Jūsu televizora būs vienkāršāka un varbūt arī labāka, jo veikala pārdevējs nespēs 100% ietekmēt jūsu viedokli, ņemot vērā ka esat saņēmuši nelielas priekšzināšanas.