LED televizori

LED televizori ir populārāka TV ekrānu kategorija, tomēr ir svarīgi zināt, ka LED televizori īstenībā ir LCD televizori, kuros tiek izmantots LED paneļa apgaismojums. Šāds risinājums ir ļāvis padarīt televizorus ievērojami plānākus un uzlabot attēla kvalitāti. Tā kā LCD televizori neizstaro paši gaismu un šim nolūkam ir nepieciešams papildus gaismas avots – LED risinājums ir visefektīvākais.

LED televizori

Šobrīd veikalos ir atrodamas dažādas LED televizoru modifikācijas, kā QLED televizori un NanoCell televizori. Tie ir tie paši LED LCD televizori, bet, lai uzlabotu attēla kvalitāti, ir izveidoti papildus risinājumi, lai labāk kontrolētu TV paneļa apgaismojumu.

Kā iedalās LED televizori?

LED televizorus mēdz iedalīt pēc to paneļa apgaismojuma veida: pilnais apgaismojums (Full Array), daļējs apgaismojums (Edge LED) vai tiešais apgaismojums (Direct LED). Pārsvarā tiek izmantots tiešais vai daļējs televizoru apgaismojums, jo tas sniedz labu attēla kvalitāti un salīdzinoši mazākas ražošanas izmaksas.

Labākajos televizoros aizvien biežāk tiek izmantots pilnais apgaismojuma risinājums (Full Array). Šāds risinājums nodrošina labāko gaisma avota kontroli, līdz attēls nav izgaismots pārāk daudz un tiek iegūtas dabiskākas krāsas. Šādos televizors bieži aizmugurējais apgaismojums ir iedalīts blokos. Jo vairāk šādu bloku, jo labāk. Tie pēc nepieciešamības ieslēdzas un izslēdzas, kas spēj labāk attēlot tumšā televizora bildes.

LED televizori

Ir redzēti televizori, kuros apakšā un augšā ir pie melna ekrāna redzams neliels izgaismojums. Bieži cilvēki to uztver, kā televizora defektu, bet tas tā nav, jo tas ir uzkaitami redzams no kurienes nāk gaismas avots. Šajā gadījumā tas visdrīzāk ir Edge LED izmantotais TV ekrāns.

Ar ko ir pārāki LED televizori salīdzinot ar LCD televizoriem?

LED televizori

LED televizoriem ir ātrāks reakcijas laiks, kas būs ļoti uzskatāmi redzams pie sporta sacensībām vai dažādu spēļu spēlēšanas. LED televizoriem būs labāks skata leņķis, īpaši ja tas ir uzlabots ar IPS paneli. Šiem televizoriem būs daudz labāks kontrasts un melnie toņi, kā arī daudz plānāks dizains.

Ar ko atšķiras LED televizori no OLED televizoriem?

OLED televizoriem nav nepieciešams aizmugurējais apgaismojums, jo katrs ekrāna pikselis ir pats par sevis. Līdz ar to var iegūt izcilu melno krāsu, jo salīdzinājumā ar LED televizoriem, melnā krāsa ir nedaudz pelēcīga.

LED televizori

Šobrīd veikalos pārsvarā ir pieejami tikai LED televizori, līdz ar to var atrast visos iespējamos izmēros, dizainos un visdažādākā funkcionalitātē. Gan ar WebOS, Tizen vai Android Smart TV platformām, gan Full HD, Ultra UD vai 8K izšķirtspējās.