Televizoru skaņa

Televizoru skaņa ir tik pat būtiska kā attēla kvalitāte, tāpēc daudziem TV ražotājiem ir sadarbība ar pasaulē slavenām skaņas laboratorijām, kuras izstrādā kinoteātriem skaņas sistēmas sadarbībā ar filmu un mūzikas ierakstu studijām. Šobrīd televizoros atrodamas labākās skaņu sistēmas ir Dolby Atmos un IMAX Enhanced sadarbība. Aprīkots televizors ar kādu no šādām skaņas sertificētām sistēmām apkopojot ar HDR satur sniegs kinoteātrim līdzīgu filmas baudījumu.

Dolby Atmos televizoru skaņa

Dolby uzņēmuma izstrādāta Dolby Atmos tehnoloģija optimizē skaņu, lai pasniegtu labāko iespējamo rezultātu mājas apstākļos. Dolby Atmos darbības princips ir veidot skaņas telpiskumu atstarojot skaņas viļņus pret griestiem. Šādā veidā tiek panākta skaņa, kas būtu līdzvērtīga mājas kinozāles risinājumam. Šo tehnoloģiju vēlams lietot kopā ar Dolby Vision HDR saturu. Abas šīs tehnoloģijas ar adoptētas no kinoteātru skaņas risinājumiem, kas nepārprotami būs labāks risinājums par jebkuru TV ražotāja paša ražotu skaņas sistēmu. Dolby Atmos risinājumi ir sastopami LG televizoros un Dolby Admos – Vision saturu var viegli atrast Natflix vai Amazon Prime straumēšanas servisos.

Dolby Atmos televizoru skaņa

IMAX Enhanced ir sertificēts risinājums, kas televizoru skaņai nodrošina īpašus uzstādījumus, lai tie sniegtu kinoteātrim līdzīgu efektu. IMAX Enhanced nav tikai skaņas risinājums, bet tas sevī ietver arī HDR uzstādījumus. Līdz ar to tiek iegūta gan uzlabota skaņa, gan attēls. Televizoros var atrast īpašu IMAX profilu, kuru pēc nepieciešamības var ieslēgt vai izslēgt. IMAX Enhanced pārsvarā ir atrodams Sony televizoros.

Lielākajā vairumā televizoros ir pieejami vienkāršāki skaņas risinājumi, kas arī vēra ņemami. Izvēloties televizori būtu vēlams pievērst uzmanību skaņas izvades jaudai (W) un vai ir īpašs pastiprinājums basiem, kas patīkami uzlabos kopējo skanējumu.

Tomēr neviens skaņas risinājums televizorā nevarēs konkurēt ar papildus skaņas sistēmu, jo mūsdienu televizori ir ļoti plāni un tajos nav iespējams izvietot labāko. Tāpēc, ja ir nostalģija pēc mājas kino zālēm, tad būtu ieteicams iegādāties SoundBar skaņas sistēmas risinājumu, kas būtiski uzlabos televizora skaņu.