QLED televizori

QLED televizori jeb Quantum Dot tehnoloģija ir uzlabota LED televizoru tehnoloģija, kura ievērojami uzlabo attēla kvalitāti. Tomēr tā nav uzskatāma par jaunu TV kategoriju, bet gan modificētu LED ekrānu tehnoloģiju. Galvenā QLED priekšrocība ir attēla kontrasts un spilgtums.

QLED televizori

Quantum Dot televizori ir plaši pieejami mūsdienās un šādus televizorus ražo vai ir ražojuši daudzi TV ražotāji, kā Philips, LG Electronics, Sony, bet pārsvarā QLED televizori asociējas ar Samsung televizoriem. Samsung plaši izmanto QLED TV kopš 2017. gada un veiksmīgi papildinājis televizorus ar daudzām citam noderīgām īpašībām, kā palielinājis skata leņķi un uzlabojis krāsu attēlošanu.

Kādas ir QLED televizoru priekšrocības?

QLED tehnoloģija

Pateicoties uzlabotajai paneļa pagaismojuma tehnoloģijai šie televizori spēj attēlot daudz labākas krāsas un to kontrastu. Starp LED ekrāna apgaismojumu ir specials slānis, kas spēj labāk kontrolēt šo procesu. Pateicoties šādam uzlabojumam, bez lieliem ražošanas ieguldījumiem, salīdzinot ar OLED tehnoloģiju, var iegūt jūtami labāku attēlu.

Ar ko atšķiras QLED, ULED vai NanoCell tehnoloģijas?

Visas šīs tehnoloģijas ir LED televizoru modifikācijas un katra no tām ir pazīstamā ar savu ražotāju. Samsung - QLED, LG – NanoCell, bet Hisense – ULED. Protams, katrai no šīm LED televizoru modifikācijām ir nelielas atšķirības, bet pēc būtības tās novērš dažādus LED televizoru trūkumus, tomēr visi šie uzlabojumi nevar novērst galveno LED LCD ekrānu trūkumu, kas ir atspoguļot īstu melno krāsu.

QLED televizori

QLED televizori pieejami dažādos izmēros un 4K vai 8K izšķirtspējā. Pārsvarā visi Latvijā satopami QLED televizori būs aprīkoti ar Samsung Smart TV risinājumu Tizen, kas ir mūsdienīgs Smart TV televizors ar visām nepieciešamām savienojumu iespējam. QLED televizori dažādos elegantos dizainos un katrs var izvēlēties sev piemērotāko.