Lēti televizori

Latvijas interneta veikalos ir atrodami televizori visās cenu kategorijās, tai skaitā arī daudzi lēti televizori. Lai izprastu kas ir lēts televizors ir jāsaprot, kādas ir tā prasības, jo televizoru cena veidojas no 5 bāzes punktiem. 1) Ekrāna tehnoloģija; 2) Televizora ekrāna izmērs; 3) TV funkcionalitāte vai Smart TV esamība 4) Televizora dizains 5) Televizora zīmols.

lēti televizori

Lai iegādātos lētu televizoru ir jāsaprot, minimālās prasības katram no šiem punktiem un uz kādiem kompromisiem jūs vēlētos iet. Nav pariezi izvēlēties lētu televizoru tikai pēc pieejas: „Rāda OK, ņemu!”. Ir vērs veikt nelielu tirgus izpēti un šāda pieeja atmaksāsies ilgtermiņā.

Lēta televizora zīmols

Šobrīd veikalos ir plašs mazpazīstamu televizori zīmolu klāsts, kā e-Star, Manta, Skymaster u.c. Pārsvarā šādi televizori ir ievesti no Ķīnas un to kvalitāte ir apšaubāma. Galvenais kritērijs šādiem televizoriem ir cena. Neskatoties uz to ka tādu zīmolu, kā LG, Samsung, Philips, Sony televizori ir dažus desmitus eiro dārgāki, būtu prātīgāk pieturēties pie šo televizori izvēles. Šiem zīmoliem ir kvalitātes standarti, tie ir oficiāli pārstāvēti Latvijā un, kādas ķibeles gadījumā, būs iespējams sazināties ar servisa centru.

Smart TV televizori

Lētākajos televizoros visdrīzāk nebūs pieejama Smart TV funkcionalitāte. Tas būs tīrs ekrāns, pie kura varēs pieslēgt interaktīvo televīziju vai citu ierīci, lai skatītos televīziju un citu saturu. Smart TV televizors šobrīd vairs nenozīmē dārgi. Smart TV funkcionalitāte ir pieejama arī vislētākajos televizors, jo šobrīd tas ir pašsaprotami. TV cenu Smart TV esamība var palielināt vien par dažiem eiro, bet televizora funkcionalitāte būs pavisam citā līmenī.

Pat, ja lēts televizors tiek meklēts vecvecākiem, būs patīkami parādīt jaunākās bildes no ceļojuma savienojot to ar mobilo telefonu vai datoru, bet piepūles.

lēti televizori

Lēta televizora ekrāna lielums un tehnoloģija

Šobrīd arī lētākajos televizoros būs izmantota LED tehnoloģija, tomēr ekrāna izšķirtspēja visdrīzāk nebūs lielāka par HD vai Full HD. Tā ir pietiekoši laba izšķirtspējas pie mūsdienu satura kvalitātes. Pēdējo gadu laikā ir samazinājusies arī 4K televizoru cena.

Lēta televizora optimāls ekrāna izmērs ir 32 collas vai līdz 49 collām. Nebūti ieteicams izvēlēties mazāku ekrānu, ja tas nav īpašs kritērijs, jo tad attēls varētu būt ļoti mazs un dažos gadījumos pat būtu izdevīgāk paskatīties un monitoru piedāvājumu ar iestrādātu TV funkcionalitāti.

Šobrīd aktuli lēti televizori
Televizori LG
televizori
Samsung
televizori
Sony
televizori
Philips
televizori
Lēti televizori 32LM550BPLB
Lēti televizori
ar Smart TV
32LM630BPLA UE32N5302 KDL-32WE615
Lēti 4K televizori
ar Smart TV
43UM7100PLB UE75RU7092 KD-43XG8096 43PUS6504

Kad labāk iegādāties lētu televizoru?

Lēti televizors ir ļoti plašs apgalvojums un uz zemo cenu kategoriju īpašas atlaides nebūs ļoti jūtamas salīdzinot ar dārgajiem televizoriem. Tomēr, labākais laiks iegādāties televizoru būtu marts vai aprīlis, kad vairums TV ražotāju uzsāk jauno modeļu tirdzniecību. Šajā laikā var būt pieejami īpaši izdevīgi piedāvājumi.